Faze vyhral prvý major turnaj CS:GO proti Na'Vi na PGL Major Antverpy v Belgicku

Faze Clan vyhráva svoj prvý major turnaj v Belgicku, PGL Major Antverpy. Tím v zložení Karrigan, Broky, Twistzz, Ropz a Rain zabezpečil tímu FaZe Clan prvý titul majstra sveta v hre CS:GO po víťazstve 2:0 nad tímom Natus Vincere (Na'Vi). Tím zvíťazil nad poslednými majstrami sveta v zložení Perfecto, B1t, Electronic, Boombl4 a S1mple, aktuálne najlepším hráčom hry Counter Strike.

Nie je to jediný úspech, je to tiež prvý medzinárodný tím, ktorý vyhral Major v hre Counter Strike.

Veľmi tesná prvá mapa

Finále sa konalo 22. mája 2022 a FaZe sa v ňom stretol s Na'Vi, svetovou jednotkou a dvojkou v rebríčku CSGO (HLTV). O víťazovi rozhodovali mapy Inferno, Nuke a Ancient v rámci BO3.

FaZe vedie v prvej časti zápasu 10:5. Rusko-ukrajinský tím sa však nevzdáva a napokon vyrovnáva na 15:15. Vďaka Karriganovi, ktorý je v tíme od februára 2021, sa predĺženie skončí v prospech FaZe. Dánsky hráč v 29. kole v situácii dvaja na štyroch na mieste A-bomby trikrát zabil, vďaka čomu FaZe získalo sebavedomie a nakoniec vyhralo 19:16.

Drvivé víťazstvo v druhom zápase

Potom si tím Na'VI vybral druhú kartu, Nuke. FaZe opäť dominuje v prvej hre so skóre 10:5. Napriek veľmi dobrej hre ruského hráča Perfecta prehráva rusko-ukrajinský tím s FaZe v pomere 16:10. Je to teda FaZe, medzinárodný tím, ktorý vyhráva svoj prvý major, najdôležitejší turnaj Counter Strike.

Ich súperi, Na'Vi, sa stali poslednými víťazmi Major turnaja PGL Major Stockholm v roku 2021, ktorý ich postavil proti G2.

Nórsky hráč Rain je na čele rebríčka s 52 zásahmi za 40 zabití a poškodením na kolo 107,9. Tento hráč zároveň získava cenu MVP, ktorá je odmenou pre najlepšieho hráča turnaja. Håvard Nygaard, ktorý je oporou tímu od roku 2016, hovorí, že je poctený.

"Je to také neuveriteľné, že ani neviem, ako to vysvetliť. Stále som trochu v šoku, myslím, že som si ešte neuvedomil, že sme skutočne vyhrali Major. Ešte dva, tri mesiace pred týmto podujatím som svojim priateľom doma hovoril, aby prišli na Major, že to určite vyhráme, stále som im to opakoval."

Na instagrame sa podelí o fotografiu so svojou priateľkou, ktorá pri tejto príležitosti vystúpila na pódium.

Zobraziť tento príspevok na Instagrame

Príspevok zdieľaný Håvard Nygaard (@faze_raincs)

Aktuálne poradie na CSGO

Nór tvrdí, že je presvedčený o svojej budúcnosti, a naznačuje, že toto bol len začiatok. Na'Vi má stále dobrú pozíciu na zosadenie aktuálnych majstrov sveta.

Na prvom mieste je momentálne Faze, potom Na'Vi a Ence, ktorí uzatvárajú toto pódium. Francúzsky tím Vitality je až na 8. miesteᵉ a G2, bývalý finalista Majors, sú momentálne na 5. mieste.

avatar autora
Alex GENERÁLNY RIADITEĽ
Ako Alex, redaktor CSGODude, som zodpovedný za písanie hĺbkových recenzií stávkových, jackpotových a pokladničných stránok týkajúcich sa CS:GO skinov. Mojím cieľom je posúdiť kvalitu týchto platforiem, aby sme našej komunite poskytli presné hodnotenia a podrobné recenzie a pomohli tak používateľom robiť informované rozhodnutia. Zdieľam tiež promo kódy, ktoré možno použiť na získanie uvítacích bonusov, pričom sa snažím obohatiť skúsenosti používateľov na stránke CSGODude.com.